O mně

Jsem lektorkou těhotenské jógy, jógy pro ženy po porodu, dulou a matkou dvou dětí.

V roce 2006 jsem absolvovala dvouletý učitelský kurz hathajógy u českého svazu jógy ve spolupráci s FTVS. O těhotenskou jógu jsem se začala zajímat po svém prvním porodu 2012. Asi jako pro většinu žen byl pro mne životním mezníkem. Cvičení jógy, relaxační a dechové techniky mně byly velkou podporou pro přirozený porod. Plně jsem se těhotenské józe začala věnovat po svém druhém porodu. Společné sdílení a snaha podpořit ženy co nejlépe mě přivedlo ke dvouletému studiu u Ćeských dul.

Můj první porod proběhl ve Vrchlabí 2012. Na přirozený porod jsem se připravovala se Zuzanou Štromerovou, předporodní kurz jsem absolvovala i u Ivany Königsmarkové. Hodně jsem cvičila a četla.

Do Vrchlabí jsem jela týden před termínem a užívala si poslední chvilky jen s manželem v přírodě. Porod proběhl přirozeně a bez komplikací. Přes svědomitou přípravu jsem však byla zaskočena intenzitou všeho co porod provázelo:)

Náhle se mi otevřelo množství témat, která se mne do té doby netýkala nebo jsem je měla za vyřešená. Opět jsem začala navštěvovat různé semináře, které se týkaly například bezbolestného porodu u Lucie Groverové, nebo problematiky pánevního dna u Renaty Skálové. Začala se též více vzdělávat v terapii, jak neradit a nepomáhat, ale být skutečnou podporou.

Od roku 2014 se plně věnuji otázkám spojeným s těhotenstvím, které je důležitou etapou v životě žen. Vedu lekce těhotenské jógy a jógy po porodu. Jako dula nabízím podporu formou konzultací a předporodních příprav. Jsem velice vděčná za každé nové setkání.