Péče duly

Stát se dulou přišlo přirozeně s vedením lekcí. Ženy si často chtěly více povídat o těhotenství porodu o svých zážitcích z vyšetření, návštěvy porodnic, chtěly sdílet své obavy nebo radosti. Chtěly pomoc se sestavením porodního plánu, psaly mi své porodní příběhy.

Jsem matkou dvou dětí, zažila jsem dva přirozené porody 2012 ve Vrchlabí a 2014 v Neratovicích. Po několika letech vedení lekcí těhotenské jógy jsem začala pociťovat touhu stát se také dulou. a proto jsem absolvovala dvouletý prezenční výcvik pro duly u sdružení České duly www.mojedula.cz

Kdo je dula

Dula je podporovatelkou ženy během těhotenství, porodu a šestinedělí. V těhotenství dodá ženě i potřebné informace a pomáhá jí nalézt jasnou představu o průběhu porodu a následnou péči o dítě. Při porodu je jí zejména emocionální podporou, vytváří laskavé prostředí a podporuje ženu v co nejlépe prožitém porodu s respektem k jejím představám o průběhu porodu. Pokud si žena přeje je možná i návštěva v šestinedělí, kde se zrekapituluje porod a vyjasní nejasnosti. Dula podpoří ženu i v péči o dítě.

Konzultace

Při konzultaci si budeme povídat o vaší představě o porodu o vašich případných obavách, které by vaší představu mohly blokovat. Dodám vám informace a literaturu, tak abych vás nepřehltila, ale obohatila.

Pomohu vám sestavit porodní plán, tak aby vyhovoval vaší představě o co nejlepším průběhu porodu. Celkově vás navedu samu k sobě a k co nejlépe prožité cestě k vašemu dítěti.